MFK Dukla Banská Bystrica
DAC 1904 - MFK Dukla Banská Bystrica
Niké Liga, 5. forduló • szo 26.8.2023, 18:00 • MOL Aréna
Gólok: 53. Gavrić 1:0 , 58. Rymarenko 1:1 , 73. Polievka 1:2
Játékvezető: Peter Krážovič • Asszisztensek: Ján Pozor, Martin Vitko • Néző: 5635
90+4
Sárga lap a csapatnak FK DAC Dunaszerdahely 1904 (Pinto).
90+1
Négy perc lesz a hosszabbítás, ennyi időnk maradt, hogy kezdjünk valamit a kedvezőtlen eredménnyel.
90
Csere a FK Dukla Besztercebánya-nél/nál:
lemegy Rymarenko, bejön Depetris,
lemegy Acosta, bejön Silva.
89
Pinto ívelése csak a kapusnak, Hruškának jó.
88
Adrian Guža mind az 5 cserelehetőségét kihasználta. 2 perc van hátra a rendes játékidőből, de messze vagyunk a Dukla kapujától.
87
Csere a FK DAC Dunaszerdahely 1904-nél/nál:
lemegy Gavrić, bejön Záhradník,
lemegy Dimun, bejön Vitális.
84
Čermákon taszítanak nagyont a büntetőterületen belül. Szerintünk szabálytalanul állítják őt meg, a bíró szerint viszont nem.
83
lemegy Polievka, bejön Slebodník,
lemegy Migaža, bejön Pišoja.
82
Veselovský ívelése sajnos lesen találja meg Niarchost. Beléptünk az utolsó 10 percbe. Hajrá, fiúk!
80
Elkezdenek játszani az idővel a vendégek. Megtehetik, ők vannak egygólos előnyben.
79
lemegy Richtárech, bejön Hlinka.
77
lemegy Káčer, bejön Čermák,
lemegy Trusa, bejön Veselovský.
76
Ráfordulunk az utolsó negyed órára. Kérdés, hogy felül tudunk e kerekedni az előbbi sokkhatáson...
73
Megszerzi a vezetés a Besztercebánya! Pinto hazaadása nagyon rossz, Polievka cápaként lecsap a labdára, védőink és Popović is tehetetlen – 1:2
73
A Besztercebánya csapata gólt szerzett!
Gólszerző POLIEVKA.
70
Ismét ivószünetet rendel el a játékvezető, szusszanhatunk egy kicsit. Guža közben Niarchosnak és Hercnek magyaráz.
69
Valahogy mintha hiányozna elől a gyilkos ösztön a támadójátékunkból. Szövevényes támadásainkat olvassák a besztercebánya védői. Hamarosan jön Čermák a pályára.
67
5635-en váltottak jegyet a MOL Arénába.
65
Herc ad be pontrúgásból, a labdát Trusa kapásból fölé küldi.
63
Káčer kap egy rúgást a fejére, pár másodpercig eltart, míg feltápászkodik a fűről, emiatt áll egy picit a játék, amely töredezetté vált az elmúlt percekben.
61
lemegy Ramadan, bejön Niarchos.
61
Godált kell ápolni a vendégektől. Eközben cserélünk.
59
Ramadan a kapus kezébe íveli a pontrúgást.
57
Nem tart sokáig a gólörömünk. Rymarenko harciasságát egy góllal koronázza meg – 1:1
57
Gólszerző RYMARENKO.
53
Gavrić ad csattanós választ! Andzouanától kapja a labdát a 16-osban, ahol méterekkel lemaradnak róla a védők, így van ideje tolni rajta egyet, sőt, még arra is, hogy hova helyezze a labdát. A jobb fölsőt választja – 1:0
53
A Dunaszerdahely gólt szerzett!
Gólszerző GAVRIĆ.
52
Nagy a fütty a lelátón, a bíróra zúdul a népharag, aki nem látta szabálytalannak, ahogy Ramadant a földre rántják.
51
Andzouana mellett erőnléti edzőnk, Kojnok is kap egy sárgát a kispadon.
50
Sárga lap a csapatnak FK DAC Dunaszerdahely 1904 (Andzouana).
49
Záhumenská csap oda kézzel Ramadannak, akinek azonnal elered a vér a szájából.
48
Egyik edző sem cserélt a szünetben.
46
45+2
45
Hamarosan véget ér az első félidő, amely izgalmas mezőnyjátékot ugyan hozott, de gólt egyik oldalon sem. Talán majd a második játékrészben.
41
Popovič kivédi Polievka büntetőjét!
40
Risvanis szabálytalankodik Rymarenkóval szemben. Sajnos a 16-oson belül. Büntetőt lőhet a Dukla.
40
Sárga lap a csapatnak FK DAC Dunaszerdahely 1904 (Risvanis).
37
Risvanis kap kemény rúgást a lábára, ápolást azonban nem kér, Rymarenko segíti őt fel a földről. Popović pedig előre íveli a labdát. Jó jönne egy gól!
37
Polievkára kell figyelnünk egy gyors elfutásnál, de megoldja maga az egészet egy pontatlan bepasszal.
31
Csinger adja el csúnyán hátul, de ellentmondát nem tűrően fut vissza, hogy javítsa a hibáját. Sikerül is neki, tanárian szereli Acostát.
30
Nagy lehetőséget puskázunk el! Dimun és Gavrić lefutja a védőket, de elrontják a gólhelyzetet.
28
Herc bombáz a tizenhatoson kívülről, és bizony nem sok kellett volna a bomba gólhoz. Taps így ís jár a próbálkozásért.
27
A hosszúra érkezik a sarokrúgás, ahol Risvanis fejeli vissza a másik oldalra. Dimun fejéről viszont már rossz helyre pattan a labda.
26
Trusa éri el Herc elsőre hosszúnak tűnő indítását. Lapos középreadására Káčer mozdul rá, de megelőzi őt egy piros mezes, aki szögletre ment.
24
Ivószünetet rendel el Krážovič játékvezető.
23
Rymarenko és Káčer akad össze a pálya közepén. Miénk a szaabdrúgás, építhetjük a támadást. Van irama a mérkőzésnek, csak kevés a helyzet.
20
Ramadan akar kapura törni, de Godál sárga lapot érően elkaszálja őt. Jó szögből jár a pontrúgás, melyet végül Gavrić küld jóval a sorfal és a kapu fölé.
20
Sárga lap a csapatnak FK Dukla Besztercebánya (Godál).
19
Polievka źuptákot választja, ő gurítja tovább Rymarenkónak lövésre, melyet Káčer blokkol. A labda azonban még mindig a mi 16-osunk környékén pattog.
18
Nem ijed meg az ellenfél. Most egy szögletből adhatják be a labdát.
17
A nagy meleg ellenére futnak eleget a játékosaink, de Hruška kapust eddig komolyan még nem sikerült próbára tennünk.
15
Rymarenko rúgja kapu fölé a labdát. Egykor ő is nálunk játszott.
14
Közben Popović véd hatalmasat!
14
A B-közép most köszön el Kalmártól, egy hatalmas szalutálós molinó emelkedik a magasba.
9
Jó a szöglet, Csinger fejét találja meg a labda, fiatal védőnk azonban pontatlanul céloz.
8
Gavrić pörgeti meg a 16-os oldalsó vonalán Migažát, jön is a beadás a kapu elé, de kifejelik a "katonák".
6
A besztercebányaiak leggólerősebb játékosa, Polievka veszi célba a kapunkat, de Popović magabiztosan fogja a lövést. Közben źuptákot kell ápolni. Akárcsak Polievka, egykor ő is a mi játékosunk volt.
5
Ramadan szép cseleket bemutatva indul meg a kapu felé, kár, hogy nem értik meg egymást Gavrićcsal, így helyzetig, lövésig már nem fejlődik az akció.
3
Az aréna B és C szektorára odatűz a nap, de a szurkolóinkat ez nem akadályozza meg, teljes erőből zúg a Hajrá, DAC!
1
Kalmár Zsolttól, csapatunk korábbi kapitányától búcsúzik a klub.
Az ellenfél pirosban, mi sárga-kékben játszunk ma.
Három hét után nyitja meg újra kapuit a MOL Aréna, az 5. bajnoki fordulóban a tavalyi idény ötödik helyezettjét fogadjuk. Tartsanak velünk, ha nem akarnak lemaradni a mérkőzés egyetlen fontos momentumáról sem.
Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00-kor kezdődik.